Case study

Platforma cashback

Planet Plus

(fintech)

Planet Plus jest czołową polską platformą cashback. Zasady są proste - kupując z użyciem ich aplikacji otrzymujesz zwrot części wydanych środków. Od 2015 roku ponad 500 tys. klientów zrobiło ponad 2 miloiony transakcji w ponad 1100 skelpach.

Przeprowadziliśmy pełen proces analityczny, a następnie usprawniliśmy wszystkie procesy biznesowe i stworzyliśmy kompletnie nową wersję platformy. Nowy design, wysoka wydajność i bezpieczeństwo transakcji. Sprawdź jak to działa!

Planet Plus
Wydajność i skalowalność
Wydajność i skalowalność

Wykorzystując skalowalną, wielowarstwową architekturę zaprojektowaliśmy zoptymalizowaną i wydajną wersję aplikacji webowej. Wprowadzając wielowątkowe przetwarzanie transakcji, integracje w postaci mikroserwisów oraz środowisko wielu zrównoleglonych baz danych otrzymaliśmy najlepsze rozwiązanie w swojej klasie. Dzięki zastosowaniu kontenerów działających w środowisku Docker z wykorzystaniem Kubernetes jesteśmy w stanie skalować je w nieskończoność.

Design i nowoczesne technologie
Design i nowoczesne technologie

Projektując nową aplikację dedykowaną, spędziliśmy dużo czasu zastanawiając się, jak uczynić naliczania cashbacku jeszcze prostszym. Skupiliśmy się na drobnych detalach , które czynią proces zakupów bardziej naturalny. Aplikacja kliencka jest przygotowana jako PWA. Wieloprzeglądarkowa wtyczka upewnia się, że użytkownicy nie przegapią żadnego cashbacku podczas zakupów. Dzięki wykorzystaniu platformy .NET Core w warstwie backendowej i ReactJS w warstwie frontendowej użytkownicy mogą robić równolegle olbrzymią liczbę transakcji. Interfejs użytkownika i wszystkie interakcje zostały starannie zaprojektowane w Sketch-u i przeniesione 1:1 do HTML-a.

Prywatność i bezpieczeństwo
Prywatność i bezpieczeństwo

Głęboko wierzymy, że prywatność i bezpieczeństwo użytkowników jest podstawą każdego działania. Z tą myślą projektowaliśmy również nową platformę dla klienta. SSL jest absolutnym standardem, ale naszym zdaniem szyfrowanie komunikacji to za mało. Wykorzystaliśmy środowisko open-source oparte na Linux-ie, a każdy z modułów został dodatkowo sandboxowany. Wykorzystaliśmy zewnętrzne mechanizmy uwierzytelniające, reCaptch-ę i inne rozwiązania zapobiegające przejęciom kont. Na końcu zabezpieczyliśmy całe rozwiązanie przed atakami typu DDoS, które były olbrzymim problemem wcześniejszych wersji.

Integracje i migracja
Integracje i migracja

Podstawowym założeniem nowej platformy, było przeniesienie wszystkich danych z istniejącej już wersji. Od początku powstawała złota ścieżka migracji, która musiała odbyć się w sposób transparentny dla użytkownika. Dodatkowo platforma musiała pozostać w ciągłej dostępności. Dzięki specjalnym rozwiązaniom wszystkie konta użytkowników były dostępne od samego początku, a miliony transakcji zostały przeniesione w pierwszych dniach w tle, a następnie zostały dokładnie zweryfikowane tak, aby zgadzały się do ostatniego grosza. Platforma jest zintegrowana z ponad 1100 sklepami i posiada w chwili obecnej ponad 10 milionów produktów aktualizowanych każdego dnia.

Cloud & Mgmt & NN

Bine Cloud

(przemysł & IoT)

Bin-e jest urządzeniem IoT sortującym i kompresującym odpady w sposób automatyczny. Łączy w sobie rozpoznawanie odpadów oparte na sztucznej inteligencji, kontrolę poziomu napełnienia i przetwarzanie danych w chmurze, dzięki czemu zarządzanie odpadami jest wygodne i łatwe.

Dzięki przetwarzaniu danych zebranych w chmurze zwiększyliśmy skuteczność sieci neuronowych, przez ich profilowanie pod konkretne urządzenia. Codziennie tysiące zdjęć wraz z metadanymi są wysyłane przez urządzenia z całego świata do chmury, aby zasilić próbki do uczenia nowych wersji sieci.

Bin-e

Platforma leasingowa

Leasing PLUS

(fintech)

Leasing PLUS jest wiodącą platformą finansującą sprzęt IT. Niekonwencjonalne podejście do integracji finansowania jako metody płatności wraz z integracją kalkulatora leasingowego pozostaje bezkonkurencyjne, proste i zrozumiałe, a przede wszystkim szybkie.

Tworząc najbardziej wyrafinowaną platformę dla klientów i partnerów biznesowych rozwiązaliśmy podstawowy problem czasochłonnego procesu finansowania. W pełni zautomatyzowany proces pozwala teraz na podjęcie decyzji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz minimalizuje ryzyko niebezpiecznych transakcji.

Bin-e

Mapy

babyspot

(dedykowane)

babyspot jest platformą mapową pozwalającą rodzicom i opiekunom spędzić bardziej kreatywny czas ze swoimi pociechami. Dobra organizacja kategorii przyspiesza wyszukiwanie interesujących obiektów gdzie można zjeść i bawić się, albo po prostu wspólnie spędzić czas. Prywatny profil z preferencjami ułatwia budowanie sugestii, a preferencje dotyczące miejsc pozwalają znaleźć miejsca np. przyjazne karmiącym matkom.

Dzięki designowi UI i UX babyspot jest prostą i naturalną aplikacją. Oparliśmy cały interfejs użytkownika na Google Maps dodając tylko kilka detali. Dzięki nim uzyskaliśmy bardziej szczegółowe opisy miejsc na mapie, dobrze skategoryzowane obiekty, profilowanie użytkowników i planowanie tras, prosto do celu.

Bin-e
Jesteś gotowy, żeby wycenić swój projekt?
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana. Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie!