Kim jesteśmy? aveneo - firma programistyczna

W aveneo zajmujemy się tworzeniem oprogramowania dedykowanego. Naszą misją jest wypełnianie luki pomiędzy potrzebami przedsiębiorstw i korporacji dotyczących oprogramowania, a istniejącymi rozwiązaniami. Od ponad 15 lat z sukcesem rozwijamy cyfrowe produkty od ideacji po gotowe wdrożenia, na każdym etapie służąc doradztwem i posiadanym doświadczeniem. Przybliżamy klientów nietechnologicznych tak blisko technologii, jak to tylko możliwe.

Analizujemy i doradzamy

Zanim rozpoczniemy jakikolwiek projekt poszukujemy najlepszego możliwego rozwiązania, analizując potrzeby i możliwości. Doradzamy i wskazujemy możliwe rozwiązania dopasowując je do oczekiwań naszych klientów. Zdarza się, że w toku analizy znajdujemy lepsze i bardziej ekonomiczne rozwiązania, niż rozwój własnego oprogramowania. I otwarcie o tym mówimy.

Tworzymy oprogramowanie

Tworzymy najwyższej klasy oprogramowanie stawiając na pierwszym miejscu dostępność, skalowalność i bezpieczeństwo. Choć wszystkie rozwiązania różnią się od siebie, z każdego projektu staramy się wyciągać wspólny mianownik z innymi, aby każdorazowo nie odkrywać koła na nowo. Dzięki temu podejściu wypracowaliśmy własne SDK, które pozwala skupić się na tym co, a nie jak robimy.

Wdrażamy i utrzymujemy

Sukcesem naszych projektów nie jest samo dostarczenie oprogramowania, ale przede wszystkim długofalowe korzyści biznesowe, jakie przynosi naszym klientom. Zapewniamy nieograniczoną poprawność działania naszego oprogramowania.

Nasze kluczowe wartości


Przejrzystość

Zapraszamy naszych klientów do procesu, który jest całkowicie transparentny.

  • Nieograniczony dostęp do narzędzi, których używa zespół.
  • Prosty, przejrzysty i zrozumiały proces developmentu.
  • Dedykowane kanały komunikacyjne.
  • Ciągły dostęp do raportów i pełna przejrzystość zaangażowania zasobów.

Zaufanie

Sukces naszego rozwiązania jest elementem sukcesu biznesu naszych klientów.

  • 30-dniowy okres próbny, w którym możesz rozwiązać umowę bez podania przyczyny.
  • Proof of concept realizowany przez nasz zespół, aby pokazać jakość naszych rozwiązań.
  • Pełne zaangażowanie klienta w proces w postaci regularnych spotkań.
  • Umowy wsparcia i utrzymaniowe z bardzo krótkimi czasami reakcji.

Bezpieczeństwo

Wdrożenie projektu to nie koniec, a początek naszej długoterminowej współpracy.

  • Umowa poufności jako naturalny krok "0" każdej współpracy.
  • Wewnętrza polityka bezpieczeństwa i prywatności chroni dane i procesy naszych klientów.
  • Przeniesienie na klientów własności kodu, który powstaje na ich potrzeby.
  • Regularne i bezpieczne backupy wszystkich krytycznych elementów naszego procesu.

Jakość

Niezależnie czy budujemy prototyp, MVP czy pełne rozwiązanie zawsze bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty środowiska i biznesu naszych klientów.

  • Rygorystyczne standardy zapewniające jakość kodu i rozwiązania.
  • Zaawansowany proces pracy z kodem z wieloetapowymi code review i QA.
  • Metodologia zwinna jako podstawa organizacji wewnętrznej.
  • Szybkie dostosowanie do zmian projektowych.
aveneo software house

Sektory naszych rozwiązań


Waterfall.Tile2.Title

Fintech

Cyfrowe rozwiązania dla branży finansowej z naciskiem na bezpieczeństwo i szybkość transakcji.

factory

Przemysł i produkcja

Planowanie, monitorowanie i optymalizacja procesów produkcyjnych i przemysłowych w wielowymiarowym ujęciu.

flying car-plain

Zdrowie, uroda i HoReCa

Rezerwacja wizyt, dokumentacja, cyfrowe kartoteki czy zamówienia online i onsite.

Waterfall.Tile4.Title

Transport i logistyka

Zarządzanie i śledzenie frachtu morskiego, transportu lądowego i powietrznego.

Stos technologiczny naszego oprogramowania


.NET

dotNET

Microsoft .NET jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych platform do tworzenia oprogramowania na zamówienie, szczególnie w środowiskach produkcyjnych. Jego wszechstronność, wydajność i rozbudowana struktura sprawiają, że jest to doskonały wybór do tworzenia solidnych i skalowalnych aplikacji.

aveneo.SDK

aveneo.SDK

aveneo.SDK wyróżnia się jako najlepszy modułowy zestaw SDK do tworzenia niestandardowego oprogramowania dzięki wyjątkowym funkcjom, wszechstronności i konstrukcji przyjaznej programistom. Dzięki potężnym możliwościom i szerokiej gamie modułów aveneo.SDK oferuje kompleksowe rozwiązanie do tworzenia wysoce dostosowanych i wydajnych aplikacji

React

React

ReactJS stał się wiodącym frameworkiem do programowania front-end, co czyni go doskonałym wyborem do tworzenia niestandardowego oprogramowania w środowiskach produkcyjnych. Dzięki licznym zaletom i rozległemu ekosystemowi ReactJS oferuje niezrównaną elastyczność, skalowalność i wydajność do tworzenia wysokiej jakości aplikacji front-endowych.

Inni mówią „Dajemy klientowi to, czego chce!”. Ale to nie jest nasze podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał i potrzebował, zanim to nastąpi.

Dawid Morzyński
Założyciel

"Zajmuję się ideacją cyfrowych produktów przyszłości. Doświadczenie technologiczne pozwala mi przełamywać bariery, które pozornie tworzą ograniczenia."

Maciej Czyżak
Współzałożyciel

"Jestem analitykiem i menadżerem projektowym. Przekładam potrzeby naszych klientów na język programistów projektując nowe rozwiązania i definiując wizję rozwoju."

Milena Morzyńska
Menadżer

"Zajmuję się koordynacją wewnętrzną między działami i zespołami. Optymalizuję wewnętrzne procesy, żeby zapewnić maksymalną sprawność aveneo."

Z naszych rozwiązań korzystają


15 lat

Od 15 lat nieprzerwanie dostarczamy najlepsze rozwiazania na rynku.

5.0 Clutch

Średnia ocena, jaka dostaja nasze rozwiazania od naszych klientow.

185 Projektów

Zrealizowanych i wdrozone rozwiązania, które cieszą uzytkowników.

1 technologia

Bez rozpraszania się, jedna najwazniejsza technologia - Microsoft .NET.

Jesteś gotowy, żeby porozmawiać o swoim projekcie?
  • Czy znając wyłącznie potrzebę lub problem do zaadresowania przez oprogramowanie, jesteście w stanie pomóc?

    Naszym nadrzędnym celem jest nie tyle dostarczanie oprogramowania, co realne adresowanie potrzeb i rozwiązywanie problemów naszych klientów. Zanim zaczniemy wspólnie tworzyć wizję funkcjonalności oprogramowania przeprowadzimy głęboką analizę, którą ujawnimy potrzeby. Następnie ułożymy je według priorytetów na podstawie wartości biznesowych. Będziemy również szukali ścieżek do optymalizacji działania Twoich procesów biznesowych, nie tylko z perspektywy samego oprogramowania.

  • Obawiam się problemów przy tworzeniu oprogramowania wynikających z mojego braku merytorycznej wiedzy o tym procesie. Czy słusznie?

    Kluczową wartością we współpracy z klientami nieposiadającymi wiedzy technologicznej jest dla nas przybliżenie ich do technologii tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dlatego poświęcamy dużo czasu i uwagi starannemu tłumaczeniu każdego etapu procesu powstawania oprogramowania. Służymy również doradztwem tak, aby podejmowane decyzje projektowe były w pełni świadome i podejmowane na podstawie zrozumiałych wartości.

  • Nie wiem jak zarządzać budżetem na stworzenie oprogramowania. Co robić?

    Wielu klientów boi się ujawnienia budżetu na wczesnej fazie projektu sądząc, że wpłynie to negatywnie na wycenę projektu. To najczęstszy błąd i przyczyna frustracji w procesie tworzenia oprogramowania. Realne zdefiniowanie budżetu pozwala spojrzeć na potrzeby funkcjonalne z wielu perspektyw. Posiadając świadomość ograniczonego budżetu możemy szukać rozwiązań bardziej ekonomicznych, które być może nie będą w pełni satysfakcjonujące, ale na tym etapie zaadresują potrzeby i będą wystarczające. Wraz ze wzrostem wartości biznesowej całego przedsięwzięcia obszary te mogą zostać rozwinięte, jednak nie musi się to wydarzyć od razu. Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań pozwalających na kontrolowany sposób zarządzania budżetem - przedstawimy je i pomożemy w tym zadaniu jak tylko się poznamy.

  • Czy rozwój oprogramowania w metodologii zwinnej nie spowoduje opóźnień, rozmycia się celów i zwiększenia kosztów?

    To jedna z najczęstszych obaw, jaka pojawia się na wczesnym etapie rozmów o realizacji nowego projektu. W skrócie: nie. Zwinne podejście do projektu nie wyklucza postawienia sobie jasnych celów i punktów na osi czasu, które mają zostać osiągnięte. Natomiast częste i małe iteracje projektowe pozwalają szybciej otrzymać pożądane funkcjonalności przy zmniejszonym budżecie. Połączenie lean developmentu z ciągłą walidacją wymagań i założeń idealnie weryfikuje wcześniejszą analizę potrzeb. De facto analiza postępuje wraz z rozwojem projektu i w sposób naturalny optymalizuje jego zakres ograniczając zbędne kroki.

  • Skąd mam wiedzieć, czy podołacie technologicznie pracując nad moim projektem?

    Jeżeli nasze portfolio nie jest wystarczającym argumentem chętnie przeprowadzimy prezentację możliwości technologicznych i porozmawiamy o wyzwaniach, które napotkaliśmy przez lata pracy nad innymi projektami i sposobu, w jaki znaleźliśmy rozwiązania problemów, które pozornie były nierozwiązywalne.

  • Jak powinna wyglądać nasza komunikacja w trakcie trwania projektu?

    W komunikacji z klientami stawiamy przede wszystkim na szczerość, otwartość i transparentność. Pozwala to uniknąć niedopowiedzeń przy jednoczesnym budowaniu trwałego, obustronnego zaufania.

  • W jaki sposób możemy zarządzać harmonogramem projektu, aby nie rozciągał się w czasie?

    Na każdy projekt patrzymy w dwóch skalach - mikro i makro. W skali makro określamy kamienie milowe dotyczące modułów i obszarów funkcjonalnych, które chcemy osiągnąć w konkretnej kolejności i punktach na osi czasu projektu. W skali mikro zarządzamy zadaniami w iteracjach nie dłuższych niż 2 tygodnie, przez co w pełni panujemy nad etapem realizacji i możemy dynamicznie reagować, na pojawiające się zagrożenia przez np. zwiększenie wewnętrznego zasobu.

  • Co, jeżeli moi użytkownicy nie będą chcieli korzystać ze stworzonego wspólnie oprogramowania, lub będą robili to niezgodnie z założeniami?

    Wdrożenie nie jest ostatnim etapem cyklu rozwoju oprogramowania w aveneo. Pomagamy w szkoleniach i treningach użytkowników. Jesteśmy do tego najlepszym partnerem, ponieważ znamy wszystkie założenia projektowe i pełną mechanikę dostarczonego rozwiązania. Da to gwarancję satysfakcji i zrozumienia rozwiązania, a przy okazji pozwoli zebrać wnioski od użytkowników dotyczące potencjalnych optymalizacji i nowych funkcjonalności.

  • W jaki sposób pogodzić wiele różnych ról użytkowników oprogramowania, aby nie powstawały wewnętrzne sprzeczności?

    W przypadku dużych projektów trudno jest zebrać wszystkich interesariuszy na każdym spotkaniu. Pojawiające się oczekiwania różnych działów, które wzajemnie się wykluczają, są rzeczą zupełnie naturalną. Naszą rolą jest zebrać wszystkie potrzeby i zaprojektować takie rozwiązanie, które uwzględni wszystkie procesy biznesowe, a te stojące w wzajemnej opozycji pogodzi w spójną i logiczną całość.

  • Mam poważne obawy, czy projekt ostatecznie się powiedzie. Jak sobie z tym radzić?

    To zupełnie normalne! Każda inwestycja niesie pewne ryzyko. W zależności od źródła obaw należy wdrożyć dodatkowy poziom zabezpieczeń. Z naszej strony postaramy się znaleźć takie narzędzia, które pozwolą pozbyć się stresu i zagwarantują sukces projektu. Przykładowo jeżeli obawy dotyczą zakresu funkcjonalnego sugerujemy wskazanie najbardziej wartościowych funkcjonalności i zbudowanie małego wycinka oprogramowania, a następnie walidację założeń i sprawdzenie w realnym środowisku, czy rozwiązanie jest satysfakcjonujące.