Case study, czyli dedykowany konfigurator dla stolarki drzwiowej

Biznes, Aplikacje • 23.02.2023 • 5 minut

Precyzja, intuicyjność, wizualizacja


Te trzy filary stały się fundamentem systemu konfiguratora drzwi, który stworzyliśmy dla firmy, która jest czołowym producentem stolarki drzwiowej w Polsce.

Wyzwanie, jakie postawił przed nami ten klient, było niezwykle ambitne. Z jednej strony, chodziło o stworzenie intuicyjnego narzędzia do konfiguracji drzwi, które ułatwi klientom wybór idealnego rozwiązania do ich wnętrz. Z drugiej strony, system miał stać się potężnym narzędziem, usprawniając proces sprzedaży i produkcji.

Proces tworzenia konfiguratora drzwi rozpoczął się od dogłębnego researchu i analizy potrzeb zarówno firmy, jak i jej klientów. Zrozumienie specyfiki branży stolarki drzwiowej, oczekiwań klientów i możliwości technologicznych platformy .NET pozwoliło nam na stworzenie precyzyjnej specyfikacji dla przyszłego systemu. Musieliśmy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, takich jak:

 • Szeroka gama dostępnych opcji: Konfigurator miał uwzględniać różne rodzaje drzwi, materiały, kolory, okucia i inne elementy.
 • Intuicyjność i łatwość obsługi: System miał być prosty w obsłudze dla każdego użytkownika, niezależnie od jego technicznych umiejętności.

Realistyczna wizualizacja: Konfigurator miał generować realistyczne obrazy 3D konfigurowanych drzwi, aby klient mógł dokładnie zobaczyć efekt końcowy.

Konfigurator drzwi


Konfigurator drzwi został zaprojektowany z myślą o maksymalnej intuicyjności i łatwości obsługi. Nawet użytkownicy bez doświadczenia w projektowaniu wnętrz mogą bez problemu skonfigurować drzwi swoich marzeń. System prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces, oferując podpowiedzi i pomoc na każdym etapie. Konfigurator posiada bogaty i bardzo szeroki wachlarz opcji, pozwalając na precyzyjne dopasowanie drzwi do indywidualnych potrzeb klienta. Użytkownik może wybierać spośród różnych modeli drzwi, materiałów, kolorów, okuć i dodatków. System umożliwia również wybór sposobu montażu i wygenerowanie szczegółowej specyfikacji technicznej drzwi.

Proces tworzenia dedykowanego konfiguratora


 • Faza analityczna: Dokładnie przeanalizowaliśmy potrzeby firmy oraz jej klientów.
 • Projektowanie: Stworzyliśmy prototyp konfiguratora, uwzględniając wszystkie niezbędne funkcje i intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Programowanie: Zbudowaliśmy dedykowany system na platformie .NET, wykorzystując najnowsze technologie webowe.
 • Testowanie: Dokładnie przetestowaliśmy konfigurator pod kątem funkcjonalności, bezpieczeństwa i wydajności.
 • Wdrożenie: Wdrożyliśmy system i przeszkoliliśmy jej pracowników z zakresu jego obsługi.

Kilka korzyści odnotowanych już po pierwszym kwartale


 • Wzrost sprzedaży: Konfigurator ułatwił klientom wybór i zakup drzwi, co przełożyło się na wzrost sprzedaży.
 • Poprawa satysfakcji klienta: Klienci byli zachwyceni możliwością samodzielnego konfigurowania drzwi i wizualizacji efektu końcowego.
 • Redukcja kosztów: Zautomatyzowanie procesu konfiguracji drzwi pozwoliło obniżyć koszty obsługi klienta.
 • Wzmocnienie wizerunku: Innowacyjny konfigurator drzwi wzmocnił wizerunek firmy jako lidera w branży stolarki drzwiowej.

Podsumowanie


Stworzenie dedykowanego konfiguratora drzwi było dla nas sporym wyzwaniem, ale też satysfakcją. Pokazaliśmy, że konfigurator drzwi to doskonały przykład dedykowanego oprogramowania, które usprawnia proces sprzedaży, zwiększa satysfakcję klienta i generuje wymierne korzyści biznesowe.

O autorze

Milena jest odpowiedzialna nie tylko za opiekę nad kluczowymi klientami firmy, ale przede wszystkim za nawiązywanie nowych relacji biznesowych naszego software house. Z zaangażowaniem dba również o potrzeby wewnętrzne, zapewniając niezakłócony proces biznesowy. Dzięki jej pracy aveneo jest silnym i stabilnym software house.

Milena
Business manager & developer
Jesteś gotowy, żeby porozmawiać o swoim projekcie?